pizza špica


Služby

Jsme tu pro Vás. Proto abychom uspokojily Vaši žízeň a chutě. Naší největší specialitou je pizza a proto trochu historie.

Všechny pizzy jsou pro Vás připravovány na základě originálních italských receptur. Každá je jedinečná a každá má své kouzlo.

Co je to vlastně pizza. Pizza může být popsána jako plochý chléb či koláč z těsta vykynutého buď pomocí chemického nebo přírodního droždí a skládá se ze tří stavebních kamenů: 1) těsta 2) omáčky 3) toppingu neboli toho co je na pizzy.

Odkud vlastně pizza pochází? I na tuto otázku existuje mnoho odpovědí a názoru.. Jedni historikové tvrdí, že první zmínky sahají až 500 let př.n.l. do perského císařství. Jiná teorie považuje za objevitele prapizzy Řeky, kteří potírali svůj plochý chléb pitu olejem a kořením.

V jednom se však shodují úplně všichni a to, že pizza je oblíbená po celém světě. Za to patří vděk italské Neapoli, kde v 18.století začaly selské rodiny pokrývat koláč rajčaty a pizza se tak stala oblíbeným jídlem. Dnes známe pizzy neapolské, sicilské a dokonce i chicagské. Pizzy čtverhranné, obdelníkové, oválné nebo kulaté. V restauracích nejvíce zdomácněla pizza kulatá, která se připravuje v různých velikostech. U nás Vám bude nabídnuta pizza velká 31cm. Nejen pizzou je člověk živ. Nabídneme Vám výtečné šťavnaté hovězí steaky. Samozřejmostí jsou osvěžující letní saláty. Na své si příjdou i vegetriáni. 

Na závěr našeho povídání Vás zveme k ochutnání námi nabízených druhů a věříme že se k nám budete s oblibou vracet. Dobrou chuť.


 

Jídelní lístek

V příjemném prostředí naší restaurace pro Vás bude potěšením vychutnat si naše speciality i jídla z denní nabídky. Vyberte si podle chuti.

Denní menu, slevy pro školy a zájezdy